Een wielerfestijn in de Auvergne

Een wielerfestijn in de Auvergne

Al 35 jaar organiseert de Les Copains Cyfac ieder jaar een wielerfestijn "Copains D'Ambert". In 2016 kwamen ze voor het eerst bij Deux Frères naar boven in plaats van onderlangs vanuit Echandelys door te fietsen naar St.Eloy la Glacière. Onze lieve buurvrouw Marie-Paule werd gelijk enthousiast; "Daar moeten we een feestje van maken": riep ze, en zo geschiedde.

fietsen in de Livradois-Forez

Samen met onze dorpsgenoten bliezen we 50 ballonnen op en dankzij het kleine compressortje van François ging dat super snel. Toen gingen we op zoek naar slingers en fietsen. Iedereen in het dorp deed mee en al snel was ons dorp aangekleed met slingers en met ballonnen versierde oude fietsen. De dag van de wielertocht arriveerde en de zon deed mee aan het feest. Iedereen uit het dorp verzamelde zich bij het oude kruis, daar hadden we tafels en stoelen geplaatst. We maakten het ons gemakkelijk met koffie en koekjes en toen was het wachten op de wielrijders!
De route La Livradoises loopt door Deux frères.
We bliezen 50 ballonnen op om ons dorp mee te versieren.
Vlaggetjes en een fiets met ballonnen bij het kruis.
Toen de wielrijders de hoek om kwamen en ons zagen staan, gingen ze nog even in de pedalen en waren blij met onze aanmoedigingen. We juichten en klapten tot onze stemmen niet meer wilden en onze handen zeer deden. Al snel stopten er ook een paar en vroegen of we misschien iets te eten en drinken voor hen hadden. Natuurlijk hadden we dat en we deelden onze lekkernijen. Al snel was dat niet genoeg, het bleek dat de plek waar ze in Echandelys zouden worden voorzien van wat te drinken en eten, niet voldoende had, er waren meer wielrijders dan verwacht!
Onze verzamelplek bij het kruis tijdens de Copains D'Ambert.
De eerste wielrenners arriveren in Deux Frères.
Het welkomstcomité aan het eind van de klim!
We snelden allemaal naar huis om nog iets uit de kasten te rukken, wat waren de wielrijders blij en ze waren vol lof over de ontvangst in Deux Frères. Éen van hen zei: "C'est aussi dur que l’étape du Mont Ventoux au Tour de France".

Copains D'Ambert 2016 was een succes!

Na afloop dronken we een roseetje  met zijn allen en hoopten dat ze het komende jaar weer terug zouden komen en………. ze kwamen ook terug! De ontvangst in Deux Frères was zo goed bevallen dat ons dorp sindsdien op de planning staat en daar maken we ieder jaar het eerste weekend van juli weer een feestje van, weer of geen weer!!!!!

Wil je ook aanwezig zijn bij dit spektakel in “Deux Frères”? Dan kun je bij ons logeren in de chambres d'hôtes, in één van onze huisjes, in de safaritent of op de camping. Maar misschien wil je zelf die “col” wel fietsen? Kijk dan even op onze speciale fietspagina!

Voor mountainbikes/VTT zijn er overigens ook mogelijkheden genoeg bij ons in het bos. Direct vanaf de camping zijn routes uitgezet en we hebben ook routes beschikbaar die wat verder weg te vinden zijn.

Zicht vanaf de Belvédère

Uitzicht vanaf de Belvédère op de Puy de Dôme

Zicht op Deux Frères

Beeld van ons gehuchtje Deux Frères vanuit de drone

Ons YouTube kanaal

Link naar ons YouTube kanaal
Schrijf je in voor onze nieuwsbrief
en ontvang ons E-book
"5 wandelingen vanuit Deux Frères"
 
 
   
   
 
Image
2023 Les Deux Frères