Ieder jaar is er de wielerronde van de "Copains d’Ambert" (een wielrijdersclub uit Ambert) en afgelopen jaar (2016) kwamen ze voor het eerst door "Les Deux Frères" in plaats van onderlangs vanuit Echandelys door te fietsen naar St.Eloy. Onze lieve buurvrouw Marie-Paule werd gelijk enthousiast; "Daar moeten we een feestje van maken": riep ze, en zo geschiedde.

fietsen in de Auvergne

tourdefrance2

Samen bliezen we 50 ballonnen op en dankzij het kleine compressortje van François ging dat super snel. Toen gingen we op zoek naar slingers en fietsen. Iedereen in het dorp deed hetzelfde en al snel was ons dorp aangekleed met slingers en met ballonnen versierde oude fietsen. De dag van de wielertocht arriveerde en de zon deed mee aan het feest. Iedereen uit het dorp verzamelde zich bij het oude kruis, daar hadden we tafels en stoelen geplaatst. We hadden koekjes, cake, koffie, limonade en vruchtensap en toen was het wachten op de wielrijders!

Als de wielrijders de hoek om kwamen en ons zagen staan, gingen ze nog even in de pedalen en waren blij met onze aanmoedigingen. We juichten en klapten tot onze stemmen niet meer wilden en onze handen zeer deden. De eersten, die gingen voor de overwinning, gingen als een vuurpijl voorbij. Daarna stopten er ook wielrijders om wat te eten en te drinken en ze waren vol lof over de ontvangst in Les Deux Frères. Éen van hen zei

  

"C'est aussi dur que l’étape du Mont Ventoux au Tour de France".

Na afloop dronken we een roseetje  met zijn allen en hoopten dat ze het komende jaar weer terug zouden komen en………. ze komen ook terug! De ontvangst in Les Deux Frères is zo goed bevallen dat ons dorp dit jaar weer op de planning staat en wel op zondag 2 juli 2017. Reken maar dat het weer een feestje wordt!!!!!

tourdefrance3   tourdefrance4   Zondag parcours Aangepast

PS: Wil je ook aanwezig zijn bij dit spektakel in “Les Deux Frères”? Dan kun je bij ons logeren in de groepsaccommodatie, in de safaritent of op de camping. Maar misschien wil je zelf die “col” wel fietsen? Kijk dan even op onze speciale fietspagina!

Voor mountainbikes/VTT zijn er overigens ook mogelijkheden genoeg bij ons in het bos. Direct vanaf de camping zijn routes uitgezet en we hebben ook routes beschikbaar die wat verder weg te vinden zijn.