Ons dorp is beslist niet saai! Zeker in de zomer is het een drukte van belang en niet alleen omdat er mensen op de camping zijn en in de groepsaccommodatie, het dorp alleen telt dan ruim 45 personen. We hebben onder het genot van een bakkie koffie met de buren de inwoners geteld en als iedereen er is dan is er meer volk in Les Deux Frères dan in Échandelys. 

tijd voor weer wat leven in de "brouwerij"

We doen veel dingen samen. Zodra de vorst weg blijft worden de plantenbakken in het dorp weer neergezet en gaan wij dames naar de markt om plantjes te kopen om deze daarna gezellig samen in de bakken te zetten. François en Marco halen de banken uit de stalling en plaatsen ze bij de belvédère. De zagerij, die ook af en toe in de winter wordt gebruikt, gaat nu weer overuren maken. Er is altijd wel een huis waar iets te verbouwen of bouwen valt, een perceel waar de bomen verwijderd moeten worden en aan de hout voorraad voor komende winter wordt nu al gewerkt. Het gras moet overal in het dorp gemaaid worden, de algemene plekken doen we samen of om de beurt en we helpen elkaar als dat nodig is.

levenddorp1  levenddorp7  levenddorp6

Van het wielerevenement, Copains d'Ambert, dat door ons dorp komt, maken we een feestje. Er worden ballonnen opgeblazen en we versieren het dorp met slingers en fietsen. We moedigen de wielrenners aan als ze het moeilijk hebben tijdens de klim en verwennen ze met wat lekkers en wat te drinken als ze boven zijn. Afgelopen zomer hebben we voor het eerst een Internationale Picknick dag georganiseerd bij de belvédère en dat was zo’n succes dat we dat dit jaar ook weer gaan doen!  We zorgen er met z’n allen voor dat ons dorp uitstraalt wat wij er voor voelen, een prachtige plek waar we met veel plezier wonen en waar we trots op zijn. Iets dat we allemaal graag met anderen delen. 

levenddorp3  levenddorp2  levenddorp8

In de winter zien we elkaar veel minder, iedereen blijft een beetje binnen hangen, we zijn net beren die een winterslaap houden. Maar dan ineens begint het bij allemaal te kriebelen, bellen we elkaar op om samen te gaan wandelen, drinken we een bakkie bij elkaar thuis en bespreken we plannen voor het voorjaar.

images  levenddorp4  levenddorp5

2 Februari was het “La Chandeleur” in Frankrijk. Dat leek ons een goed moment om weer eens iets samen met het dorp te doen. Deze winter is er minder sneeuw dan anders en zitten we vaak in de wolken. Daar wordt een mens niet vrolijk van en we vonden het tijd om weer eens wat leven in de brouwerij te brengen. “La Chandeleur” is hier pannenkoekenfeest, Maria Lichtmis, Imbolc, hoe je het ook wilt noemen, het gaat er om dat we allemaal weer zin krijgen in het voorjaar en in de zon en de pannenkoek staat symbool voor de zon, hij is rond, geel en warm. Samen met twee buurvrouwen, een Engelse en een Nederlandse, bakten we verschillende soorten pannenkoeken, waaronder Nederlandse met spek en met appel en Franse crêpes naturel en met boekweit. Het hele "winter"-dorp (19 pers.) hadden we uitgenodigd en op 3 na kwamen ze allemaal. Ze namen cidre mee en wijn en het was een hele gezellige avond. Vooral de spek-pannenkoeken vielen enorm in de smaak en waren als eerste op. Iedereen ging blij en vol energie met een bakje narcissen naar huis.

En al is er vannacht weer een nieuwe laag sneeuw gevallen, wij zijn klaar voor het voorjaar!

PS: De wielerronde van Copains D'Ambert komt door Les Deux Frères op zondag 5 juli 2020.

PSS: De Internationale Picknickdag houden we in 2020 op zondag 14 juni